HABERLERYazılar

Doğal hayat; Kula Köyü

“Kula köyü denince ilk akla gelen şeylerden biri doğal yaşam. Hemen şunu düşünebilirsiniz, orası Trakya Bölgesi değil mi? Teknolojinin girmediği yer mi kalmış diyebilirsiniz. Çünkü Trakya bölgesi denince teknolojik, her türlü imkanı olan, köylerinde bile insanların çok rahat yaşam sürdüğü yerler aklımıza geliyor. Ama Kula köyü öyle bir yer değil.”

Bu satırlar gezginaile.net’e ait.

2017 yılında Kula’ya bir doğa turu için gittiler.

Yukarıdaki satırlar oradan alıntı.

Linkini yazının sonunda vereceğimiz gezginaile.net, izlenimlerini aktarmayı sürdürüyor.

“Buraya ilk ulaştığınızda dikkatinizi çekecek olan yüksek bir yerde olması ve etrafında çok güzel bir manzarası olması. Teknolojiden uzak doğal bir yer arıyorsanız mutlaka burayı ziyaret edin. Havasının özel olduğunu birkaç kişinin anlatımında duymuştum. İstanbul’dan birçok kişi gelip buradan yer almış. O kadar yol gelmelerinin mutlaka bir sebebi olmalı.”

Satırlardan çok net anlaşılacağı gibi gezginaile.net, gördüklerinden hayli etkilenmiş.

Bu doğal bir tepki; Kula’ya gelen hemen herkes, benzer görüşleri ifade eder.

İzlenimleri alıntılamayı sürdürüyoruz.

“En başta dedik ya doğal bir yaşam diye; Trakya’da çoğu köyde artık insanlar tavuk bile beslemiyor. Ama burada çoğu köylüde tavuk var. Üretimlerini tamamen kendi doğal ve geleneksel yöntemleri ile yapıyorlar. Kahvede çay odun ateşinde pişiyor.”

gezginaile.net heyecanlı anlatımını şu şekilde sürdürüyor.

“Köye geldiğinizde gözünüze çarpacak diğer bir şey arıcılık. Kahvehanenin hemen karşısında bulunan ufak bir dükkanda bal satılıyor. Doğal bal arıyorsanız orada bulabilirsiniz. Bir diğer göze çarpan şeyde ‘İstanbullular Sokak’ 🙂 Burayı keşfeden ve doğal yaşamı özleyen kişiler hemen buradan yer alıp yaşamak için mekanlar yapmışlar.”

Şu satırları da aktardıktan sonra sizi, gezginler.net ile baş başa bırakabiliriz.

“Hep köyden bahsettik biraz da çevresinden ve doğal güzelliklerden bahsedelim. Son zamanlarda burası çok fazla ziyaretçi almaya başladı. Çoğu gezi grupları burayı merak edip geliyor ve çevrede yürüyüş yapıyorlar. Etrafında birçok parkur bulunuyor. Tabi ki bu sizin tercihinize kalıyor. Haritadan birçok parkur oluşturabilirsiniz veya deneme yanılma kaybolma yöntemini de kullanabilirsiniz. En güzeli deneme yanılma 🙂”

Yukarıda geçenlerden daha fazlası için buyurun:

Doğal Hayat; Kula Köyü

2 thoughts on “Doğal hayat; Kula Köyü

 • Siteniz hayırlı olsun. Keşke tüm köylerimizin web sitesi olsa.
  Yazımızdan alıntı yapmanız bizi onurlandırdı. Demekki doğru yoldayız. Amacımız insanların bilmediği doğa güzelliklerini tanıtabilmek.

  Yanıtla
  • cinarzeki

   Eksik olmayın, güzel düşünce ve duygularınız için biz teşekkür ederiz.
   Kula’ya daha sık bekleriz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir